PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210898}

Babel

7,4 172 393
oceny
7,4 10 1 172393
7,0 23
oceny krytyków
Babel
powrót do forum filmu Babel

Nie polecam tego filmu widzom szukającym akurat rozrywki i akcji , bardziej tym mającym akurat doła żeby zobaczyli że nie tylko im jest źle :) Poza tym zawsze ogladając jakiś film staram się wyciagnąc morał , a tu mam mieszane uczucia. Chyba chodziło o to że białasy maja lepiej od arabusów i meksów , jednak białasom na terenie tych drugich też sie nie przelewa :-D poprawcie mnie jesli się myle.....

ocenił(a) film na 8
ROBERTHUNT

Raczej chodzi o to by nie ulegać stereotypom.
Nie każdy arab jest terrorystą, a nie każdy biały taki wspaniały.
Tutaj widać, że zbytnio jesteśmy nastawieni anty - poszczególnym nacjom. Meksykanin, więc pewnie bandyta, arab - terrorysta, a biały - porządny obywatel. Widać, że nie jest to prawdą. Tutaj widzisz białych zachowujących się egoistycznie, arabów, którzy są bardziej ludzcy od amerykanów (Ci robią od razu polowanie na czarownice tutaj. są nimi terroryści) oraz meksykanów, którzy są normalnymi ludźmi takimi jak my.
Nawet japończycy (niezawodni pracownicy) mogą dać się ponieść emocjom i okazać niedoskonali.

marekjedrusik

Mnie ten film nieszczegolnie przypadl do gustu jak dla mnie za malo akcji , za duzo gadania , lecz wcale nie uwazam ze jest on zly w swojej kategorii. Zauwazylem tez ze podoba sie dziewczynom szczegolnie watek tej zagubionej japonskiej dziewczynki. Co do podsumowania to uwazam ze masz racje , ze miala to byc przestroga przed stereotypowym patrzeniem na podzialy rasowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones