PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210898}

Babel

7,4 172 337
ocen
7,4 10 1 172337
7,0 23
oceny krytyków
Babel
powrót do forum filmu Babel

Trajektoria lotu kuli...

użytkownik usunięty

Czy mi się wydaje, czy pocisk z karabinu powinien uderzyć w autokar z lewej, ewentualnie od środkowej strony?
Nie ma fizycznej możliwość, by trafił tak jak trafił czyli od prawej.
Poprawcie mnie jeśli się mylę.

ocenił(a) film na 8

Biorąc pod uwagę pozycję strzelca (szczyt góry) i miejsce zajmowane przez kobietę w autokarze, jedyny możliwy celny strzał musiałby przebić dach.
Także oczywiście masz rację, jest to (nie taki znowu mały) błąd:)

ocenił(a) film na 8

Sprawdziłem te sceny. Kula trafiła z dobrej strony, również kąt padania strzału jest dobry.

ocenił(a) film na 7

Niestety oglądałem w tv więc nie mogę prześledzić jeszcze raz. Zgadzam się z Tobą ale chyba pomyliłeś strony. Wydaje mi się, że kula powinna trafić przód lub dach, ewentualnie z prawej. Ona siedziała przy oknie po lewej.

ocenił(a) film na 9
llort

Też mnie to zastanowiło. Możliwe jednak, że otwór w szybie obok bohaterki, był otworem wylotowym dla kuli, która wpadła z jakiejś innej strony. Również nie mam tego nagranego, więc nie mogę sprawdzić. W zasadzie, autobus zostaje trafiony na spory kawałek drogi przed tym, jak się zatrzymuje. Może w momencie trafienia był jednak ustawiony swoją lewą stroną (oczywiście, pod mały kątem) w kierunku chłopców?

sbbbbs

przecież zatrzymał się dopiero, jak kierowca dowiedział się, co się stało... takie szybkie to nie było

ocenił(a) film na 9
pixi222

O tym właśnie mówię: przez to, że autobus zatrzymuje się spory kawałek drogi dalej, można ulec złudzeniu, że kula wpada od złej strony (bo się już zwykle nie pamięta ustawienia autobusu względem strzelającego w momencie oddania strzału).

sbbbbs

Pewnie tak było i nie ma co zarzucać błędu filmowcom ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones