PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210898}

Babel

7,4 172 393
oceny
7,4 10 1 172393
7,0 23
oceny krytyków
Babel
powrót do forum filmu Babel

Twórcy widać chcieli stworzyć coś na wzór genialnego według mnie miasta gniewu ale wyszło dość słabo. Film jako całość jest nudny i męczący przez cały czas czekałem tylko na sceny z Bradem Pittem, Cate Blanchett no i arabami bo reszta to były bezsensowne zapychacze, no może poza tymi z dziećmi i opiekunką bo to jeszcze dało sie znieść, problem w tym że nie miało to nic wspólnego z resztą historii i w sumie nie wiem po chuy to w filmie umieścili. Sceny z córką kitajca były żałosne, nie wiem czy miałem jej współczuć tego, że jest głucha (bo tu jeszcze jest czego współczuć) czy tego, że jest ostro p0jeb@na, seksualnie niewyżyta i rzuca sie ze swoją włochatą w@giną na niewinnych mężczyzn. To co łączy jej ojca z resztą to jedno zdanie zamienione z policjantem przed mieszkaniem, to było coś typu: "-to był twój karabin? -tak mój. -aha." koniec nic więcej. Ten film to nie potrzebne wypychacze jak smakowicie wyglądający tort z samą masą w środku, czasem dało sie trafić na kawałek biszkopciku który wypadł reżyserowi z gęby jak kręcił film (tym biszkopcikiem były sceny z Pittem i małżonką) ale potem trafiasz na jakieś gówno (azjatka psychopatka) i ten smak gówna zostaje do końca konsumpcji. Są takie torty po zjedzeniu których nie chcesz jeść nic innego jakiś czas żeby smak w ustach pozostał jak najdłużej (ostatnim obejrzanym przeze mnie filmem który był takim wyśmienitym torcikiem był więzień nienawiści). Są też takie które zjesz bo cie częstują i one Ci smakują ale nie zachwycasz sie nimi, nie płaczesz ze wzruszenia przy zjadaniu (większość filmów ze Stathamem naprzykład). No i jest taki gówniany tort co Ci sprzedawczyni w cukierni mówi, że dobry, że niedrogo(że daje mu 7.4/10) i zachwala ten będący tak naprawde wielkim kąskiem gówna z małym biszkoptem w środku (który miał być głównym składnikiem) chuyowy tort (Babel). Wtedy nie pozostaje nic tylko biec i wecować zęby tak długo aż pozbędziesz sie gównianego oddechu. Niestety naga prawda, Brad Pitt z żoną ratują ten film przed opadnięciem na samo dno. Mam nadzieje, że udało mi sie to dzieło przedstawić w miare obrazowo. Pozdrawiam i czekam na hejty.

ocenił(a) film na 7
Jarzyna96

Hejtów niestety nie będzie. Co więcej porównania z torcikami rozbawiły mnie niesamowicie. Tak ostro jednak nie potraktuje tego filmu. Świetne zdjęcia, niezła muza, ciekawy klimat. Również historia z Japonką najmniej mi przypadła do gustu ale według mnie nie położyła tego filmu na łopatki. Te trzy historie łączy właśnie ów nieszczęsny karabin, ale to tylko sposób do pokazania różnic kulturowych, językowych ogólnie- ludzkich. Przyznaje, że pierwsza część filmu mnie trochę wynudziła, ale im dalej w las tym ciekawiej. Według mnie film niezły i zasługuje na solidne 7/10

ocenił(a) film na 6
dyziorro

zgadzam sie z Jarzyna...
Takich historii jest cala masa. Moznaby bylo zrobic milion takich filmów. Nic kompletnie ne wniósl on do mojego życia.
Fmimo dobrej obsady glownych bohaterow jest poprostu mizerny. Wydaje mi sie tez ze takie filmy poprostu TRZEBA uznac za arcydziela bo innaczej jest sie pusta osoba bez gustu. Na szczescie kazdy ma prawo do swojego zdania

Jarzyna96

"córką kitajca"??? Okej, rozumiem, że Ci się film nie spodobał, rozumiem, że chciałeś go skrytykowac i zrobiłes to, ale do cholery, daruj sobie takie płytkie słownictwo!

ocenił(a) film na 2
Jarzyna96

Zgadza się, nie dość że sklejone nieudolnie, to jeszcze fabuła durna. Niepotrzebne dłużyzny, i wiele cudownych zbiegów okoliczności... ehhh no aż raziło sztucznością. Liczyłem na więcej. Po prostu strata czasu.

ocenił(a) film na 5
Jarzyna96

Dodałbym, że film zapożyczył koncepcję z Crash (2004), gdzie wątki bohaterów splatają się w identyczny sposób, a ten film jest sporo gorszy od Crash.

ocenił(a) film na 8
Jarzyna96

Moim zdaniem motyw z Azjatką jest dobry... dziewczyna nie słyszy, przeżyła śmierć matki, jest odrzucana przez społeczeństwo i płeć przeciwną... młode dziewczyny mają "mniejsze problemy" przez które wpadają w problemy natury psychicznej. Dokładnie nie wiadomo też, co napisała policjantowi, nie wiemy dlaczego matka popełniła samobójstwo...ja mam tylko swoje domysły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones