PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210898}

Babel

7,4 172 337
ocen
7,4 10 1 172337
7,0 23
oceny krytyków
Babel
powrót do forum filmu Babel

Nie oglądałem jeszcze tego filmu, ale te nagrody oraz Pitt i Blanchett sprawiają, że się chyba skuszę.

ocenił(a) film na 8
dawid-89

Ja zamierzam przysiąść i "zerknąć" po raz drugi bo już widziałem. Szczerze polecam ale filmografię Inarritu (jeśli nie widziałeś żadnego filmu) lepiej moim zdaniem zacząć od jego debiutu - "Amores Perros". Pozdrawiam :-)

dawid-89

Obejrzyj, naprawde warto!

dawid-89

Ja na pewno obejrzę.
Większość filmów w KK jest godna uwagi.

ocenił(a) film na 5
cocco03

tak to prawda, jedyna rzecz ktora sledze w tv :)

ocenił(a) film na 9
dawid-89

Ja na 100% obejrzę, z uwagi na to, że kiedyś go zaczynałem seans i bardzo mnie wciągnął, obejrzałem do połowy i z pewnej przyczyny (oglądałem na kompie, a płyta z filmem się ścinała, i potem po prostu już nie szło oglądać) więc zaprzestałem. ale to było dawno, dziś leci na TVP 2 więc jest okazja, której nie warto przepuścić.

ocenił(a) film na 5
Spinel

"której nie warto przepuścić" ???

ocenił(a) film na 6
dawid-89

Ja też obejrzę. Po pierwsze - dla Pitta, po drugie - bo filmy z KK rzadko mnie zawodzą.

ocenił(a) film na 8
Ciri94

oglądałem ten film z 10 razy jest ekstra

ocenił(a) film na 8
dawid-89

Nie oglądałem od początku ale możecie mi wyjaśnić kto kłamał z balkonem tzn jak zginęła matka tej Chieko? Skoczyła z balkonu czy strzeliła sobie w głowę a może tam było coś jeszcze ukryte a i dlaczego ona chciała sexu ?

dodomin

ona kłamała chcąc kryć ojca (myślała, że policjanci szukają go ze względu na śmierć żony,a chodziło o ten karabin). była zdesperowana i odrzucona przez swoją chorobę była traktowana przez płeć przeciwną jak "potwór", więc sama szukała seksu za wszelką cenę chciała poczuć się kochana (dentysta i policjant).

ocenił(a) film na 6
dawid-89

Moim zdaniem wątki zbyt luźno się zazębiają. Powstaje wrażenie, że ogląda się cztery osobne filmy. "Granice miłości" dużo bardziej mi się podobały. W każdym razie, dobrze, że jest Kocham Kino. :)

ocenił(a) film na 8
aboutdesouffle

No ale taki był chyba zamiar żebyś miał wrażenie że oglądasz cztery różne filmy. W końcu Babel to symbol różnorodności na świecie. Tego że ludzie żyją w różnych częściach świata, nic o sobie nie wiedzą, mówią innymi językami i mają zupełnie inne życia a jak coś ich łączy to nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

ocenił(a) film na 6
Qaziqs

Być może był taki zamiar. Mimo to oczekiwałbym większej spójności, jako że te cztery historie mają tworzyć całość, zamkniętą w jednym filmie. Lubię narrację nieliniową i filmy w których wystepuje montaż równoległy, stąd też lubię Inarritu (wybacz brak iberoznaków) ale w "Babel" za mało się klei i wg mnie, źle to wygląda na ekranie.
Trafnie ujęłaś (lub ująłeś:) ) sens, ideę czy puentę, chyba przyznasz, że nie jest szczególnie odkrywcza czy oryginalna. :) Twierdzę, że film jest przyzwoity, tylko i aż.

ocenił(a) film na 8
dawid-89

Też specjalnie przysiadłam, żeby go wczoraj obejrzeć, jak dla mnie każda historia ciekawa, jednak najbardziej poruszająca rodziny z marokańskiej wioski, którzy ponieśli najgorsze konsekwencje. Piękny film, który nie robi się na siłę na skomplikowany, symboliczny obraz, tylko w prosty i wzruszający sposób przypomina o tym jak ważna jest rozmowa i słuchanie drugiej osoby.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones